2004. február 4-én, Mark Zuckerberg által alapított közösségi hálózat, amelyet az eredeti cél szerint a Harvard Egyetem diákjainak kívántak létrehozni. Az indulást követően hihetetlne nagy érdeklődés övezte, és több intézmény is csatlakozott a hálózathoz.
A site alapötlete és neve a Mark középiskolájában minden évben kiadott évkönyvből (The Exeter Face Book) származik, amelyet a gólyák azért kaptak, hogy megismerkedhessenek diáktársaikkal.
Az ötlet a befektetők körében is tetszést aratott, így jöhetett létre a szakmai együttmáködésa Napster alapítójával, Sean Parkerrel, és Zuckerberg így kaphatott támogatást a PayPal társalapítójától, Peter Thiel-től, aki 500 millió $-t invesztált az induló oldalba.
Az oldal gyorsan növekedett tovább, és a felsőoktatási intézmények mellett immáron középiskolásoknak is lehetővé tette a csatlakozást, 2006 szemptemberében pedig megnyílt a nagyközönség előtt is. Legnépszerűbb szolgáltatása főleg a képküldési funkció volt. Az új oldal iránt a nagyok is érdeklődni kezdtek. A Yahoo többször is felvásárlási ajánlatot tett Zuckerbergnek, aki kezdetben majdnem ráállt az alkura, majd végül viszsautasította az 1 milliárd $ összeget.
2007 végére már heti 1 millió felahsználóra nőtt a hetente regisztrálók száma. 2007. októberében a Microsoft 240 millió dollárért vásárolt 1,6% részesedést a vállalkozásban, ezzel a lépéssel a Facebook piaci értékét mintegy 15 milliárd dollárra, magát a céget pedig az 5. legértékesebb internetes vállalkozássá emelve, ugyanakkor a Facebook továbbra is mindössze évi 150 millió $ jövedelmet termelt. (Elemzők szeirnt ezzel a lépéssel a Google ellen igyekezett bebiztosítani az oldalt.)
2008 őszén megtörtént a Facebook közösségi fordítása, év végén már magyar nyelven is elérhető az oldal. 2009 márciusában a Facebookon már 109.000 regisztrált magyar felhasználó is jelen van, ezzel az iwiw, a myvip és a baratikor.hu mellett a legnépszerűbb közösségi oldalak közé lépett.