"Színbontott (levilágított) filmekről fotótechnikai eljárással készített, a color nyomtatás színhelyességéhez szükséges ellenőrző >>nyomat<<."
Forrás
"Régen a nyomdákban - hogy a készterméket még gyártás előtt ellenőrizhessék - külön próbanyomógépek voltak. Hogy ennek a megoldásnak a lassúságát és költségességét enyhítsék több cég is ún. próbanyomat helyettesítő eljárásokat fejlesztett ki. Ezeket magyarul próbának, angolul proof-nak(bizonyíték) hívjuk. Ezek közül az egyik a DuPont cég által kifejlesztett Cromalin, de ilyenek még a Fujifilm ColorArt (mi többek közt ezt alkalmazzuk), az Imation Matchprint, az Agfa Pressmatch dry stb. Tehát a Proof (prúf) egy gyűjtőfogalom, aminek egyik fajtája a Cromalin. (A Cromalint a köznyelvben - egyébként tévesen - a proof szinonímájaként is használják.) Ezen eljárások közös jellemzője, hogy a nyomdai filmből kiindulva (vmilyen fotókémiai úton) színkivonatokat hoznak létre, melyeket összelaminálnak. Ez a technológia egy-két éven belül szinte teljesen meg fog szűnni.
Manapság a nyomdai filmet sok helyütt felváltotta a közvetlen nyomólemez készítés (CtP), ezért itt a hagyományos proof (szokták még analóg proof-nak is hívni) előállításának lehetősége megszűnt. Többek közt ez hívta életre a digitális proof-okat, melyek egy színes nyomtató, mérőműszer és speciális [szoftver]? segítségével - de az asztali nyomtatóknál sokkalta szigorúbb színkezelési feltételeknek eleget téve - képesek színhelyes próbát előállítani." (...)
Forrás: