Céginformáció:
A fejlett piacokkal és gazdasággal rendelkező országokban fokozatosan alakultak ki a hosszú távú finanszírozási és gazdálkodási rendszerek, vállalatirányítási struktúrák, marketing és humánerő programok, valamint a hozzájuk tartozó intézményi, pályázati és tőkepiaci struktúrák. A piaci és menedzsment igények mentén kifejlődött technológiák hatékonyan biztosították a vállalkozások megerősödését, melyek nélkül elképzelhetetlen volna a gazdasági növekedés.
Kelet-Európában az 1990-es években bekövetkezett rendszerváltozásokat és privatizációkat követően a vállalkozások jelentős része a gazdaság egy szegmensében megjelenő hiány kielégítésére specializálódott. Ez az időszak jellemzően a fejlettebb műszaki technológiák, gépek importjáról szólt. A vállalkozások fejlesztésénél, a profit visszaforgatásánál a vállalkozók is elsősorban műszaki-technikai eszközökben illetve az ingatlanokban látták vállalkozásuk megerősítésének lehetőségeit. A piaci liberalizáció és a kiélezett nemzetközi versenyhelyzet begyűrűzését követően a cégek vezetői kénytelenek voltak felismerni azt, hogy egy kínálati illetve többszörösen túlkínálati piacon óriási veszteségeket, profitkiesést okoz, ha az elmúlt évek-évtizedek szervezési és gazdálkodási rutinjaival vágnak bele feladataik megoldásába. Olyan ez, mintha egy zsebóra érzékeny fogaskerekeit légkalapáccsal probálnánk megtisztítani. Felvetődtek tehát az ilyen jellegű kérdések:
- Ha a cég már ugyanazokat a modern berendezéseket használja mint a fejlettebb piacokon működő hasonló tevékenységet végző vállalkozások, akkor vajon hogyan lehetséges, hogy a cég teljesítménye mégis messze elmarad az általuk diktált iramtól?
- Mik lehetnek azok a külföldön már jól bevált módszerek, amelyek alkalmazásával a megváltozott és folyton változó piaci körülmények ellenére is növekedő pályára tudjuk állítani vállalkozásunkat?
- Honnan, hogyan szerezhetőek be ezek a módszerek, eszközök?
- Hogyan illeszthetőek ezek be a cég működésébe?
- Létezik-e ezekre az eszközökre bármiféle garancia?
E kérdésekre válaszként jött létre az Adams & Arden Consulting Magyar és Ír magánszemélyek kezdeményezésére azzal a céllal, hogy az új piaci környezetben hatékonyan működő és már bevált üzleti eszközök bevezetését Kelet-Európában előkészítse, és ezek működtetését minden eszközzel támogassa - mindezt profitgaranciával.
Társaságunk megalapításának célja az volt, hogy enyhítse a Magyar gazdaságban sok területen még meglévő tőke és humánerő hiányt, meghonosítsa Kelet-Európában a hosszú távú fejlett stratégiai menedzsment eszközök használatát, új, biztonságos befektetési lehetőségeket teremtsen a várhatóan dinamikusan növekvő cégek számára.
Partnereink cégvezetők, befektetők, ügyvezetők, felsővezetők. Mindazok, akik készek szembenézni a modern cégvezetés kihívásaival ebben az egyre gyorsabban változó, kölcsönös függésekkel teli világban. Nézetünk szerint az új évezredben az emberiségnek sokkal nagyobb szüksége lesz az együttműködés, a párbeszéd iránti készségre, a kölcsönös előnyökre épülő érdekegyeztetésre, mint valaha. A cégvezetőkre, a döntéshozókra tehát központi szerep vár a huszonegyedik században.
Ügyfeleinket abban segítjük, hogy belső erőforrásaikat és adottságaikat összhangba hozzák a környezetükben megjelenő lehetőségekkel és kihívásokkal. Szolgáltatásainkkal egyrészt lehetővé tesszük, hogy ügyfeleink gyorsan és sikeresen tudják kezelni a környezetükben jelentkező problémákat, másrészt, hogy hatékony és felelős részeseivé váljanak a helyi folyamatoknak.
Társaságunk munkatársai otthonosan mozognak a Magyar és a Közép-Európai társadalmi és üzleti környezetben, mindezeken túl komoly tapasztalatokkal rendelkeznek azon a téren, hogy ügyfeleinknek gyors, testreszabott és hatékony eszközöket adjanak át a különböző üzleti kihívásokkal szemben.
Tevékenység:
Szerverfejlesztés
- Hatékonyság szempontú működési átvilágítás
- Szervezeti struktúra tervezése és fejlesztése
HR/Személyzetkezelés
- A legmodernebb toborzási és kiválasztási módszerek
- Emberi erőforrás és termelésmenedzsment
- Cégreszabott teljesítményértékelési rendszerek
- Cafeteria
- Vezetői hatékonyságnövelés
- Utódlástervezés
Pénzügy
- Pénzügyi érzékenységvizsgálat
- Pénzügyi és erőforrás-gazdálkodási rendszerek bevezetése
- Kapacitásköltség alapú pénzügyi rendszerek tervezése
- Kontrolling rendszerek ideális működésének biztosítása
- Stratégiai üzleti tervezés
- Pályázati kiírások elkészítése
- Adócsökkentési megoldások
- Regresszióelemzés
Marketing
- Kapcsolat alapú értékesítés
- Vállalati kommunikáció
- Keresletteremtő promóciós stratégiák
- Ösztönző rendszerek
- Termékmenedzsment
- Brandépítés
- CRM - Customer Relationship Management
- ABC - Activity Based Costing
Informatika
- Integrált vállalatirányítási rendszerek (ERP)
- Döntéstámogatási rendszerek
- Vezetői Információs Rendszerek
- Tudásvagyon menedzsment rendszerek
Egyéb adatok: